Профілактика ускладнень перкутанної вертебропластики

Authors

  • О Ю Полковніков Запорізький державний медичний університет, Запоріжжя, Україна
  • С В Тяглий КУ “Запорізька обласна клінічна лікарня” ЗОР, Запоріжжя, Україна
  • Т І Євченко КУ “Запорізька обласна клінічна лікарня” ЗОР, Запоріжжя, Україна
  • Є І Савченко Запорізький державний медичний університет, Запоріжжя, Україна
  • Н В Ізбіцька КУ “Запорізька обласна клінічна лікарня” ЗОР, Запоріжжя, Україна
  • Є Д Локтенко КУ “Запорізька обласна клінічна лікарня” ЗОР, Запоріжжя, Україна

DOI:

https://doi.org/10.31636/pmjua.t2.9

Abstract

Перкутанна вертебропластика – один із широко застосовуваних у практиці малоінвазивних методів хірургічного лікування; найнебезпечнішим ускладненням вертебропластики є вихід акрилового цементу в хребтовий канал.

Мета дослідження: оптимізація техніки перкутанної вертебропластики для профілактики можливих ускладнень.

Матеріали та методи. Проведено аналіз результатів лікування 112 пацієнтів, що перебували на лікуванні у відділенні нейрохірургії КУ “ЗОКЛ” ЗОР з 2017 по 2019 рр. Усім пацієнтам було проведено пункційну вертебропластику. У 10 випадках при позиціонуванні пункційної голки не проводилася контрастна спондиловенографія. В інших спостереженнях після позиціонування пункційної голки в тілі хребця проводилася контрастна спондиловенографія, при наявності виходу контрасту за межі тіла хребця проводилася репозиція голки або при неможливості уникнути виходу контрасту вертебропластика не проводилася – 2 спостереження; при ознаках “швидкого” венозного дренажу вертебропластика виконувалася з експозицією в часі.

Результати дослідження та їх обговорення. Серед усіх пацієнтів було 80 жінок і 32 чоловіки. Серед жінок було 16 молодого віку (25–44 роки), 26 середнього віку (45–60 років) і 38 літнього віку (61–75 років). Серед чоловіків було 20 молодого віку, 4 середньо-го віку і 6 літніх. За типом патології випадки розподілилися наступним чином: “агресивні” гемангіоми – 94, патологічний злам тіла хребця на тлі остеопорозу – 8, мієломна хвороба – 2, травматичний злам тіла хребця – 4 випадки і в 4-х спостереженнях – метастатичне ураження. За локалізацією: грудний відділ хребта – 40, попереково-крижовий відділ хребта – 66 та множинне ураження (г.в.п. + п.к.в.п.) у 6-ти випадках. В 1 спостереженні відзначався гіпотензивний синдром. Серед 10 випадків, у яких не застосовувалася контрастна контрольна спондиловенографія, в 1 відзначено міграцію цементу в хребтовий канал.

Висновки: У профілактиці ускладнень пункційної вертебропластики велику роль відіграє відбір пацієнтів, а також контрастна спондиловенографія, яка дозволяє прогнозувати міграцію акрилового цементу в хребтовий канал.

Downloads

Download data is not yet available.
Профілактика ускладнень перкутанної вертебропластики

Published

2019-05-16

How to Cite

1.
Полковніков ОЮ, Тяглий СВ, Євченко ТІ, Савченко ЄІ, Ізбіцька НВ, Локтенко ЄД. Профілактика ускладнень перкутанної вертебропластики. PMJUA [Internet]. 2019May16 [cited 2020Aug.15];4(1/1):11. Available from: https://painmedicine.org.ua/index.php/pnmdcn/article/view/176

Issue

Section

Conference abstract