Випадок епізодичної пароксизмальної гемікранії. Особливості диференційної діагностики

Authors

  • В В Білошицький Інститут нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМН України, Київ, Україна

DOI:

https://doi.org/10.31636/pmjua.t2.13

Abstract

Чоловік, 28 років, звернувся на консультацію зі скаргами на напади інтенсивного нестерпного (VAS 10) головного болю, які турбують з 19-річного віку. Зі слів пацієнта, тривалість нападів болю – 15–30 хвилин, частота протягом доби – 2–3 вдень і 4 вночі, в тому числі 2 напади виникають в один і той самий час – о 2-й годині ночі та о 7–8-й годині ранку. Останній напад піднімає пацієнта від сну. Серії нападів можуть виникати до 2 разів на рік, найчастіше в кінці весни або в кінці осені. Тривалість серії нападів може становити від 2–3 днів до 3 місяців, проміжки між серіями нападів (ремісії) можуть становити від 5 місяців до 2–3 років. Під час попередніх серій біль турбував у правій скроневій ділянці, правому оці, ділянці правої вилиці та верхньої щелепи справа. Під час нападів відзначає почервоніння ока, сльозотечу, відчуття закладання правої половини носа. Остання серія нападів почалася за 2 тижні до консультації, при цьому болі змістилися в ділянку лівої скроні й лівого ока (біль поміняв сторону – це буде прокоментовано окремо). Під час нападів збуджений (ажитація). Не палить зараз і не палив у минулому. Прийом алкоголю може посилити больові відчуття. Пацієнт повідомив, що в минулому через нестерпність болю була спроба самогубства.

Неврологічно: без особливостей. На представлених МРТ головного мозку відзначається вогнище лікворної щільності розмірами 0,9 × 1,9 × 1,8 см у правій скронево-лобовій ділянці конвекситально (розміри без динаміки), нерівномірно розширені конвекситальні підпавутинні простори, одиничне вогнище гліозу в правій лобовій ділянці.

Downloads

Download data is not yet available.
Випадок епізодичної пароксизмальної гемікранії. Особливості диференційної діагностики

Published

2019-05-16

How to Cite

1.
Білошицький ВВ. Випадок епізодичної пароксизмальної гемікранії. Особливості диференційної діагностики. PMJUA [Internet]. 2019 May 16 [cited 2022 Jun. 27];4(1/1):17-8. Available from: https://painmedicine.org.ua/index.php/pnmdcn/article/view/180

Issue

Section

Conference abstract

Most read articles by the same author(s)