Проблемосфокусована реабілітація військовослужбовців з вогнепальними пораненнями кінцівок

Authors

  • О М Волянський Військово-медичний клінічний центр професійної патології особового складу Збройних Сил України, м. Ірпінь, Україна
  • А Ю Кіх Військово-медичний клінічний центр професійної патології особового складу Збройних Сил України, м. Ірпінь, Україна

DOI:

https://doi.org/10.31636/pmjua.t1.25456

Keywords:

військовослужбовці, вогнепальні поранення кінцівок, реабілітація

Abstract

Актуальність роботи обумовлена значною кількістю поранень кінцівок у військово- службовців, яка в структурі бойової травми складала 52,4 %. Тому ефективна реабілітація цієї категорії осіб після надання їм невідкладної медичної допомоги є важливим завданням військової медицини.

Мета дослідження полягала в застосуванні проблемосфокусованого методологічного підходу реабілітації військовослужбовців з вогнепальними ураженнями кінцівок.

Матеріали і методи. Організацію реабілітаційного процесу та оцінку його ефективності розглянуто на окремому прикладі військовослужбовця М., 26 років, з вогнепальними кульовими пораненнями правого стегна та лівого передпліччя. Реабілітаційні заходи цьому військовослужбовцю проводили окремо для кожної з виявлених медичних і функціональних проблем у відповідності до стандартів, які розроблені в країнах Європи та США.

Результати дослідження та їх обговорення. На підставі клініко-діагностичного обстеження у військовослужбовця було ви- явлено наявність таких медичних і функціональних проблем, як консолідуючий перелом кісток лівого передпліччя та правої стегнової кістки, посттравматична невропатія сідничного нерва справа, променевого, ліктьового і серединного нервів зліва, біль у правій нижній кінцівці, зниження сили м’язів у лівій верхній та правій нижній кінцівках, контрактури в ліктьовому і променево-зап’ястковому суглобах зліва, кульшовому і колінному суглобах справа, порушення мобільності й активності пацієнта в повсякденному житті. Для кожної з виявлених проблем встановлювались цілі реабілітації і застосовувались відповідні реабілітаційні заходи.

Висновки. Проблемно-орієнтована реабілітація військовослужбовця з вогнепальними пораненнями кінцівок дозволила йому повною мірою реалізувати функціональний потенціал, прискорила відновлення порушень функціонування і повернення його до активного життя.

Перспективи подальших досліджень. З метою удосконалення реабілітаційного процесу необхідні подальші дослідження методології проблемосфокусованої реабілітації військовослужбовців з вогнепальними пораненнями кінцівок.

Downloads

Download data is not yet available.

Published

2018-10-16

How to Cite

1.
Волянський ОМ, Кіх АЮ. Проблемосфокусована реабілітація військовослужбовців з вогнепальними пораненнями кінцівок. PMJUA [Internet]. 2018 Oct. 16 [cited 2024 Mar. 29];3(2/1):18-. Available from: https://painmedicine.org.ua/index.php/pnmdcn/article/view/115

Issue

Section

Conference abstract